Pozabankowe pożyczki ratalne

737
pożyczki ratalne

Dlaczego wybieramy pożyczki ratalne?

Spłacanie zadłużenia na raty kojarzy nam się głównie z usługami bankowymi a konkretnie z kredytami. Faktycznie, do niedawna niewiele było firm pozabankowych, umożliwiających wzięcie pożyczki na dłuższy okres niż miesiąc. Zapotrzebowanie na takie usługi jest olbrzymie.

Co sprawia, że pożyczki ratalne stały się realnym konkurentem kredytów?
Na korzyść pożyczek ratalnych przemawia łatwość uzyskania środków. Firmy pozabankowe nie muszą spełniać tyle rygorystycznych przepisów co banki, np. nie muszą oceniać zdolności kredytowej klientów. Umożliwia to stosowanie bardziej elastycznych zasad przyznawania środków klientom.

Zalety pożyczek ratalnych

  • wysokie kwoty pożyczek – do 15.000zł
  • możliwość rozłożenia rat nawet na dwa lata
  • łatwość uzyskania środków
  • możliwość wzięcia pożyczki przez Internet
  • szybkość decyzji pożyczkowej
  • brak konieczności posiadania
  • minimum formalności
  • łatwość spłaty dzięki niskim ratom
  • brak konieczności wykupywania ubezpieczeń, zakładania konta i innych usług dodatkowych

Pożyczki ratalne nie bez wad.

Pomimo licznych zalet docenianych przez klientów, pożyczki ratalne mają także wady.
Główną wadą takich pożyczek jest stosunkowo wysokie RRSO – zdecydowanie wyższe niż w przypadku kredytów bankowych. (mimo to, często po doliczeniu ubezpieczenia bankowego, pożyczka ratalna wciąż jest atrakcyjna cenowo) Innymi wadami są: płatne odroczenie spłaty raty a w przypadku opóźnień w spłacie – często bardziej agresywna windykacja należności.

Pożyczki konsolidacyjne sposobem na pętlę pożyczkową

Ciekawą ofertą na rynku usług pożyczkowych są pożyczki konsolidacyjne. Jest to oferta dla osób posiadających wiele zobowiązań których nie są w stanie spłacić. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób posiadających kilka chwilówek lub spłacających jedną pożyczkę kolejną. Pożyczka konsolidacyjna umożliwia rozłożenie należności na niższe, bardziej realne do spłaty raty.  Takie rozwiązanie pozwala na zatrzymanie pętli pożyczkowej oraz wyjście z zadłużenia.

Dla kogo pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne są dobrym rozwiązaniem w przypadku osób które nie mają wysokiej zdolności kredytowej a potrzebują wysokiej kwoty środków. Pożyczki ratalne będą także atrakcyjne dla osób które cenią sobie elastyczność, szybkość i łatwość rozwiązań. Słowem – jest to nowoczesny sposób uzyskania środków.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...