Wypłata pożyczki czekiem GIRO

1183
Czek GIRO

Czek GIRO – ratunek w kryzysowych sytuacjach.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz otrzymać pożyczki na konto bankowe (np. z powodu zajęcia komorniczego) dobrym rozwiązaniem może być Czek GIRO.
Z tego rozwiązania chętniej korzystają także osoby starsze dla których konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego jest sporym utrudnieniem. Inne powody dla których pożyczki realizowane czekiem GIRO cieszą się sporym zainteresowaniem to fakt, że część z osób posiada konta wspólnie z współmałżonkiem lub jedynie firmowe. Takie osoby nie mogą ubiegać się o zwykłą pożyczkę, weryfikowaną przelewem weryfikacyjnym.

 Co to jest czek GIRO?

Czeki to jedna ze starszych form przesyłania środków. Giro to z języka włoskiego „obrót”. W tym wypadku możemy mówić o obrocie czy obiegu pieniędzy. W praktyce wygląda to tak, że czeki GIRO są realizowane na zasadzie pocztowego systemu wypłaty.

Jak zrealizować czek GIRO?

Aby zrealizować czek GIRO należy udać się do oddziału Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego na terenie całego kraju. Aby dokonać wypłaty jedyne co musimy mieć to czek i dowód osobisty który potwierdzi nasze dane oraz to, że jesteśmy upoważnieni do wypłaty środków.

Zalety pożyczek wypłacanych Czekiem GIRO

  • możliwość podjęcia gotówki nawet w przypadku zajęcia konta
  • możliwość wzięcia pożyczki jeśli dysponuje się jedynie kontem wspólnym z małżonkiem
  • możliwość wzięcia pożyczki jeśli dysponuje się jedynie kontem firmowym
  • możliwość wypłaty gotówki w sytuacji braku karty do bankomatu
  • gotówka do ręki
  • brak informacji w wyciągu konta o zawartej pożyczce
  • czek można zrealizować już 30 minut od jego otrzymania
  • wypłata gotówki, bez oczekiwania na zaksięgowanie przelewu z firmy pożyczkowej

Wadą realizowania pożyczki za pomocą Czeku GIRO jest konieczność odebrania umowy pożyczki od kuriera a także konieczność udania się do oddziału poczty. Inną wadą może być fakt konieczności pokrycia kosztów realizacji pożyczki za pomocą Czeku GIRO, jest to zazwyczaj 13 zł.

Wciąż niewiele firm umożliwia wypłatę chwilówki w ten sposób. Jedną z nich jest np. firma Kredyt OK.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...