Pożyczki dla emerytów i rencistów. Kiedy senior może pożyczyć pieniądze?

292
Pożyczki dla emerytów

W Polsce żyje około 6,5 miliona ludzi na emeryturze. Wielu z nich korzysta z pożyczek dla emerytów. Firmy pożyczkowe zazwyczaj uważają ich za solidnych klientów. Instytucje finansowe najchętniej udzielają pożyczek i kredytów osobom, które mają stały dochód i w spłacają zobowiązania w terminie. Takimi pożyczkobiorcami są zazwyczaj emeryci i renciści. Jedyną przeszkodą, którą może sprawić, że senior nie otrzyma pożyczki, jest wiek.

Pożyczki dla emerytów – gdzie można dostać pieniądze?

Niektóre banki odmawiają udzielenia pożyczki osobie powyżej 70 roku życia. W takiej sytuacji ratunkiem dla seniorów są godne zaufania, sprawdzone, pozabankowe instytucje pożyczkowe. Taką instytucją jest KredytOK. KredytOK to szeroka oferta wielu firm pożyczkowych i banków w jednym miejscu. Pod marką działa ponad 100 oddziałów stacjonarnych w poszczególnych miastach Polski. Właścicielem marki KredytOK jest Capital Service S.A., która funkcjonuje od 1999 roku. KredytOK jest więc instytucją finansową o ustabilizowanej pozycji na rynku. Każdy Klient korzystając z usług KredytOK, może liczyć na komfortowe warunki udzielania pożyczki i wygodną obsługę spłaty. Oprócz pożyczek i kredytów w KredytOK można uzyskać także wsparcie z zakresu ubezpieczeń, które obejmują m.in. pakiety medyczne oraz świadczenia ochrony życia i zdrowia. Starsze osoby chętnie korzystają także z możliwości opłacania rachunków za media w punktach opłat Monetia, zlokalizowanych w oddziałach KredytOK .

Pożyczka dla seniora – kiedy można dostać dodatkową gotówkę?

Emeryci i renciści zazwyczaj korzystają z pożyczek gotówkowych, które mogą przeznaczyć na dowolny cel. Kwota, która otrzyma senior, zależy przede wszystkim od jego zdolności pożyczkowej. Ta określana jest na podstawie wysokości osiąganych przez niego dochodów, czyli w jego przypadku na podstawie wysokości emerytury lub renty. Ważna jest również historia kredytowa, która zapisywana jest w bazach BIK. Osoby, które spłacają swoje zobowiązania terminowo, nie mają kłopotów z ich ponownym uzyskaniem. W związku z tym starsze osoby mogą uzyskać pożyczkę w kwocie od kilkuset do czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Emeryt lub rencista ubiegający się o pożyczkę powinien przedstawić doradcy klienta swój dowód osobisty. Doradca może też wymagać przedstawienia odpowiednich dowodów potwierdzających osiągane dochody. W przypadku emerytów i rencistów najczęściej są to: ostatni odcinek renty albo emerytury, decyzja o przyznaniu świadczenia czy też wyciąg z konta bankowego.

Pożyczka na emeryturze lub na rencie – na co pożyczają seniorzy?

Pilne wydatki seniorów sprowadzają się zazwyczaj do tych związanych z domem i z najbliższą rodziną. Wiele starszych osób zaciąga pożyczkę, by przeprowadzić remont, czy kupić nowy sprzęt AGD. Wielu z nich chce pomóc swoim dzieciom lub wnukom, kupując im sprzęt elektroniczny. Są i tacy, którzy finansują ważne rodzinne uroczystości, np. wesela, komunie, czy chrzciny. Jedno jest pewne – wielu z nich z pewnością bardziej troszczy się o innych niż o siebie.