Pożyczka dla rolnika – czy to możliwe?

477
pożyczka dla rolnika

Praca rolnika nie zawsze bywa opłacalna. Dlaczego tak się dzieje? Powodem zazwyczaj są tutaj warunki pogodowe, na które nie mamy żadnego wpływu. W tamtym roku praca rolnika została niemalże całkowicie zniszczona przez ciągle padający deszcz, natomiast w tym roku zbieranie plonów uniemożliwia susza, która staje się uciążliwa nie tylko dla samych rolników ale również dla nas. Rodzi się więc pytanie czy istnieje możliwość utrzymania gospodarstwa rolnego? Jak to zrobić?

Pożyczka dla rolnika – jak ją zdobyć?

Prostą odpowiedzią na wyżej postawione pytanie jest pożyczka online. Rolnicy mogą zdobyć potrzebne środki finansowe korzystając z pomocy banku albo sektora pozabankowego. To drugie rozwiązanie jest bardzo szybkie i łatwe, ponieważ zdobycie pożyczki internetowej w dzisiejszych czasach wymaga posiadania komputera, internetu oraz konta bankowego. Na rynku możesz znaleźć wiele ofert pożyczkowych przyciągających uwagę. Wystarczy tylko odnaleźć kredytodawcę, który w swojej ofercie przedstawi pożyczkę dla rolnika. Możesz także skorzystać z porównywarki pożyczek w celu wybrania tej najkorzystniejszej dla Ciebie.

Zabezpieczenie pożyczki dla rolnika

W przypadku skorzystania z oferty banku, musimy liczyć się z tym, że przy zaciąganiu pożyczki będziemy musieli ją zabezpieczyć. Takim zabezpieczeniem może być łąka, pastwisko, sad oraz grunty, które należą do rejestru gruntów.

Pamiętaj, że ustawa o gruntach rolnych i leśnych z dnia 29.06.2015r. zabrania zabezpieczać pożyczkę gruntami leśnymi i zalesionymi.

Inna sytuacja jawi się kiedy zdecydujemy się na firmę pożyczkową. W tym przypadku chcąc zdobyć potrzebną nam gotówkę, nie musimy nawet ruszać się z własnego mieszkania. Również decydując się na tę opcję nie są potrzebni nam żadni poręczyciele czy zastawy. Należy jedynie spełnić wymagania pożyczkodawcy aby pożyczka dla rolnika wpłynęła na nasze konto.

Jakie wymagania musimy spełnić przy pożyczce dla rolnika?

Rezygnując z pożyczki od banku a decydując się na firmę pożyczkową należy pamiętać o kilku kwestiach:

  • Po pierwsze musimy potwierdzić własną tożsamość (dowód osobisty)
  • Po drugie musimy udowodnić, że prowadzimy działalność gospodarczą (numery ksiąg wieczystych, wyrys z rejestru gruntów czy dokument potwierdzający prawo własności)
  • Po trzecie musimy posiadać konto bankowe, na które wpłynie kwota pożyczki

Procedura wnioskowania o pożyczkę dla rolnika nie jest niczym skomplikowanym. Mając dostęp do Internetu, wchodzisz na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy i wypełniasz wniosek. W nim podajesz kwotę pożyczki online oraz orientacyjny czas spłaty. Obligatoryjnie podajesz dane osobowe. Następnie wysyłając wypełniony wniosek musisz poczekać na potwierdzenie podanych informacji za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jest to jedna z wielu metod potwierdzenia własnej tożsamości. Metoda zależy jednak od danej firmy pożyczkowej. Wszystkie wymienione powyżej kroki doprowadzają do otrzymania gotówki na konto po uprzedniej pozytywnej decyzji pożyczkodawcy.

Młody rolnik 2018

Każdy rolnik mający na celu osiągnięcie sukcesu gospodarczego powinien zdywersyfikować źródła środków na inwestycje. Oprócz możliwości wzięcia pożyczki online, czy kredytu robi się coraz więcej miejsca dla programu Młody Rolnik 2018. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa co roku ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie nawet do 100 tys. złotych.

Jednak pamiętaj, że samo dofinansowanie może być niewystarczalne na pokrycie planowanej inwestycji w gospodarstwie rolnym. W związku z powyższym, możesz potrzebować dodatkowych środków, których źródłem może być właśnie pożyczka online.

Spokojny sen rolnika

Mając tyle możliwości zdobycia pieniędzy na prowadzenie działalności gospodarczej w dzisiejszej dobie, wydaje się, że rolnicy mogą spać spokojnie. Jednak koszty utrzymania gospodarstwa rolnego oraz uzależnienie od warunków pogodowych negatywnie wpływają na pracę tych osób. Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość pożyczki online, która nie wymaga od nas czasochłonnej i mozolnej procedury zdobycia potrzebnych pieniędzy. A wtedy to żadna pogoda nam nie straszna.