Czym jest opłata weryfikacyjna? Czy należy jej się bać?

578
opłata weryfikacyjna

Zazwyczaj pożyczka online jest bardzo szybkim i komfortowym sposobem na zdobycie potrzebnej gotówki bo nawet nie musimy wyjść z domu aby taką otrzymać. Jednak w procesie zdobywania pożyczki online należy uwzględnić kilka etapów aplikacyjnych. Jeden z nich dotyczy opłaty weryfikacyjnej i już odpowiadamy, że nie należy jej się wcale bać.

Opłata weryfikacyjna – na czym polega?

Opłata weryfikacyjna to nic innego jak opłata mająca na celu potwierdzenie naszej tożsamości. Aby pożyczkodawca miał pewność, że my to my, opłata weryfikacyjna jest w formie przelewu z naszego osobistego konta bankowego. Jest to bardzo pomocny sposób weryfikacji tożsamości klienta, ponieważ biorąc pożyczkę online, pożyczkodawca nie ma możliwości sprawdzenia naszego dowodu osobistego. Poprzez opłatę weryfikacyjną mamy pewność, że ryzyko wyłudzenia pożyczki na dowód osobisty, który uprzednio został zgubiony bądź skradziony zostaje całkowicie wykluczone.

Opłata weryfikacyjna to nie jedyny sposób na sprawdzenie tożsamości klienta. Obok niej występuje bardzo dużo innych, nowocześniejszych sposobów sprawdzenia personaliów klientów. Istnieje wiele firm pożyczkowych korzystających z innych systemów weryfikacyjnych, takich jak: KontoConnect, Szybka Identyfikacja czy  Instantor. Polegają one na podaniu hasła i loginu bankowego. Jest to w 100% bezpieczny sposób.

Kwota w przelewie weryfikacyjnym

Opłata weryfikacyjna ma zazwyczaj symboliczny charakter i nie ma na celu wyłudzenia od nas bardzo dużej ilości pieniędzy a jedynie potwierdzenie tego, czy to akurat my jesteśmy tą osobą, która podawała się w elektronicznym wniosku. Nie martw się, że kwoty, które trzeba przelać będą duże. Najczęściej oscylują one pomiędzy 1 groszem a 1 złotówką.

Czy to już oszustwo?

Z oszustwem możemy mieć do czynienia kiedy na stronie firmy pożyczkowej będzie widniała większa suma niż kwoty podane powyżej. Już wtedy powinniśmy stać się ostrożni. Na rynku pożyczkowym jest bardzo dużo przedsiębiorstw, które działają nielegalnie a głównym ich celem jest wyłudzenie pieniędzy od potencjalnego klienta.

Pamiętaj! Zwracaj uwagę na wysokość opłaty weryfikacyjnej – w porządnych i rzetelnych firmach, opłata będzie niska, ponieważ jedynym celem będzie tutaj weryfikacja danych osobowych a nie próba wyłudzenia pieniędzy.

Czy opłata weryfikacyjna to jednorazowy wydatek?

W przypadku pożyczek online, opłatę weryfikacyjną ponosi się tylko raz i to przy pierwszej pożyczce. Kiedy zdarzy się, że będziemy chcieli wziąć ponownie pożyczkę w tej samej firmie pożyczkowej, to nie będziemy musieli weryfikować naszych danych po raz kolejny. Wystarczy jedynie wypełnienie wniosku pożyczkowego. Sytuacja będzie inna w przypadku brania pożyczki od zupełnie innego pożyczkodawcy. Wtedy cały proces z uwzględnieniem opłaty weryfikacyjnej rozpocznie się od nowa.

Wymarzona pożyczka internetowa

Opłata weryfikacyjna to w niektórych firmach pożyczkowych obligatoryjny wymóg, który musimy spełnić jeżeli chcemy otrzymać pożyczkę online. Jednak nie jest to nic niepokojącego. Wystarczy czasami 1 grosz by niebawem na koncie ujrzeć wymarzoną pożyczkę.