Pożyczka TAKTO Finanse

717
TAKTO Finanse opinie i informacje

Pożyczka TAKTO Finanse

Ta pożyczka łączy w sobie cechy, których oczekują niemal wszyscy klienci ubiegający się o dodatkowe pieniądze. Długi okres spłaty, bardzo wysoka maksymalna kwota pożyczki i elastyczna ocena zdolności kredytowej – czy TAKTO Finanse jest pożyczką idealną?

Pożyczka gotówkowa TAKTO Finanse oferuje jedną z najwyższych kwot pożyczek na rynku firm pozabankowych – od 500 do 25 000 złotych. Raty spłacane są co miesiąc, a okres spłaty może wynieść od 6 do 36 miesięcy. Firma akceptuje różne źródła dochodu, a wzięcie pożyczki jest bardzo wygodne – nie ma potrzeby wychodzenia z domu.

Ile kosztuje pożyczka TAKTO Finanse?

Na stronie internetowej pożyczkodawcy znajduje się bardzo wygodny kalkulator, dzięki któremu możemy zorientować się, jakie będą koszty pożyczki przy konkretnej kwocie i okresie spłaty. Najniższa kwota pożyczki, czyli 500 złotych oraz najkrótszy okres spłaty, czyli pół roku, to 75 zł opłaty prowizyjnej, 125 zł za udzielenie pożyczki oraz 6 zł – kwota odsetek. Całkowity koszt takiej pożyczki do 206 złotych, a RRSO wynosi 244,35%. W przypadku maksymalnej oferowanej kwoty, czyli 25 000 złotych rozłożonej na 36 rat, koszty wzrastają – w takim przypadku opłata prowizyjna wynosi 13 750 zł, opłata za udzielenie pożyczki to 6250 zł, a kwota odsetek do 2112 złotych. RRSO to 58,74%.

Kto może dostać pożyczkę TAKTO?

Podstawowym warunkiem przyznania pożyczki TAKTO jest ukończenie przez klienta 18 lat. Maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 75 lat i konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Niezbędny jest także ważny dowód osobisty. Minimalny miesięczny dochód pozwalający na skorzystanie z TAKTO wynosi 500 zł netto. Akceptowane są różne źródła dochodu: umowa o pracę, emerytura lub zasiłek przedemerytalny, renta, działalność gospodarcza, zasiłki i świadczenia socjalne, dochody z produkcji rolnej, umowy zlecenie oraz o dzieło, kontrakt, alimenty przyznane na osobę pożyczkobiorcy oraz dochód z tytułu najmu lub dzierżawy. Firma sprawdza historie kredytowe swoich klientów i nie udziela pożyczek osobom zadłużonym.

Jak dostać pożyczkę TAKTO Finanse?

Wnioskowanie o tę pożyczkę nie wymaga wychodzenia z domu – wszystko można załatwić przez stronę internetową. Znajduje się tam również instrukcja, pokazująca jak wygląda cała procedura. Na samym początku należy przygotować swój dowód osobisty oraz numer konta, a następnie skontaktować się z firmą telefonicznie lub przez formularz kontaktowy na stronie. Po wstępnej rozmowie firma zbada zdolność kredytową i przedstawi wstępną decyzję – jeśli będzie pozytywna, klient dostanie indywidualną ofertę oraz listę niezbędnych dokumentów (można je wysłać e-mailem, MMS-em lub faksem). Kolejny krok to dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza. Wzór umowy zostanie dostarczony przez kuriera, który również odbierze niezbędne dokumenty. Następnie Dział Akceptacji Kredytów ostatecznie rozpatrzy wniosek i potwierdzi decyzję lub poprosi o uzupełnienie dokumentów. Klient dostaje pieniądze na konto lub odbiera w wybranym urzędzie pocztowym. Podpisana umowa zostanie odesłana w ciągu 7 dni.

Jak TAKTO Finanse sprawdza swoich klientów?

Firma sprawdza historię kredytową potencjalnego klienta dość dokładnie. W tym celu korzysta z informacji udzielanych przez: Bankowy Rejestr przy Związku Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów, Rejestr Dłużników ERIF oraz Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji.

Przykładowe koszty pożyczki TAKTO Finanse

Wygodny kalkulator na stronie internetowej pożyczkodawcy pozwala zorientować się, jakie są koszty pożyczek w zależności od kwoty oraz okresu spłaty.

 

Ilość ratPożyczana kwotaOpłata za udzielenie pożyczkiProwizjaKwota odsetekDo spłaty
61000 zł250 zł150 zł12 zł1412 zł
2410 000 zł2500 zł4100 zł524 zł17124 zł
3625 000 zł6250 zł13750 zł2112 zł47112 zł

 

Porównanie pożyczki TAKTO Finanse z innymi pożyczkami

PożyczkodawcaOkres spłatyPożyczana kwotaKoszt pożyczkiŁącznie do spłaty
TAKTO6 miesięcy1000 zł412 zł1412 zł
Credissimo6 miesięcy1000 zł419 zł1419 zł
Kasa TAK6 miesięcy1000 zł424 zł1424 zł

 

Nasza ocena pożyczki TAKTO Finanse

W porównaniu kosztów pożyczki TAKTO Finanse z innymi dostępnymi na rynku, TAKTO wypada najlepiej – koszty są najniższe, choć różnice przy kwocie 1000 złotych nie są bardzo duże.

Zaletą tej pożyczki jest duża elastyczność, zarówno jeśli chodzi o kwotę i okres spłaty, jak i o uznawane źródła dochodu. Maksymalna kwota pożyczki 25 000 złotych to jedna z najwyższych dostępnych w firmach pozabankowych. Wiele opcji źródeł dochodu to szansa na udzielenie pożyczki dla osób, które nie mają stałej pracy, ale mimo to posiadają zdolność kredytową dzięki np. świadczeniom socjalnym czy emeryturze.

Cały proces wnioskowania o pożyczkę jest prosty i wygodny, głównie dzięki jasnej instrukcji na stronie internetowej oraz możliwości załatwienia prawie wszystkiego przez internet lub telefonicznie.

Minusem TAKTO Finanse jest fakt, że pożyczkodawca wymaga dużej ilości dokumentów. Nie wystarczy dowód osobisty i wyciąg z konta – dokumenty różnią się w zależności od rodzaju źródła dochodów, ale np. przy umowie o pracę konieczne jest przedstawienie bankowego potwierdzenia wpływu wynagrodzenia za ostatni miesiąc, druk RMUA za ostatni miesiąc oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Rolnicy także nie mają łatwo – muszą dostarczyć nakaz płatniczy, ostatni dowód opłacenia podatku rolnego, dowody wpłaty składek KRUS za 3 miesiące lub kwartał, zaświadczenie z urzędu gminy potwierdzające posiadanie gospodarstwa, 3 faktury z punktu skupu oraz decyzję o przyznaniu dotacji. Taka ilość dokumentów może skutecznie odstraszyć klientów, którym zależy na jak najszybszym pozyskaniu gotówki.

Nasza ocena: 3,5 gwiazdki.

 

Warunki TAKTO Finanse – podsumowanie informacji:

1. Nazwa produktu

TAKTO

2. PożyczkodawcaTAKTO Finanse
3. Typ produktuPożyczka ratalna
4. Strona wwwwww.taktofinanse.pl
5. Grupa docelowaOsoby fizyczne
6. Maksymalna kwota pożyczki25 000 zł
7. Minimalny okres pożyczki6 miesięcy
8. Maksymalny okres pożyczki36 miesięcy
9. RRSO (%)Od 58,73%
10. Oprocentowanie (%)3%
11. Prowizja (zł)Od 75 zł
12. Inne opłaty (%, zł)Opłata za udzielenie pożyczki (od 125 zł), kwota odsetek (od 6 zł)
13. Sprawdzanie BIKtak
14. Sprawdzanie BiG Info Monitortak
15. Sprawdzanie KRDtak
16. Sprawdzanie ERIFtak
17. Sprawdzanie Inne?Bankowy Rejestr przy Związku Banków Polskich, FWWI
18. Potrzebne dokumenty, zaświadczeniaDowód osobisty i dokumenty zależne od źródła dochodów
19. Wypłata automatyczna?tak
20. W jakich godzinach można złożyć wniosek / w jakich zadzwonić na infolinię24/7

Infolinia: poniedziałek-piątek 8:00-21:00

 

TAKTO Finanse opinie klientów:

 

 

chwilowo.pl opinie o takto finanse
/źródło: www.chwilowo.pl/opinie/takto/
TAKTO Finanse opinia pozyczkaportal.pl
/źródło: www.pozyczkaportal.pl/pozyczki/takto/
TAKTO Finanse opinia pożyczkaportal.pl
/źródło: www.pozyczkaportal.pl/pozyczki/takto/
TAKTO Finanse opinia centrumpozyczek360
/źródło www.centrumpozyczek360.pl/takto
crediteo.pl opinie o TAKTO finanse
/źródło: www.crediteo.pl/firmy-pozabankowe/taktofinanse-ultimo/
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...