Pożyczka pod zastaw samochodu – jak i gdzie ją uzyskać?

491
pożyczki pod zastaw auta

Czy pożyczki pod zastaw samochodu są bezpieczne?

Wiele firm pozabankowych ma w swojej ofercie pożyczki pod zastaw samochodu. Zabezpieczeniem, jak wskazuje nazwa produktu jest auto pożyczkobiorcy, czasem znajdziemy też produkty, gdzie zastawem może to też być jakiś inny pojazd – np. motocykl lub pojazd specjalny, taki jak ciągnik czy quad. Niektórzy klienci jednak wahają się przed wzięciem takiej pożyczki, martwiąc się, czy nie stracą swoich czterech kółek. Okazuje się, że takie rozwiązanie to dobra alternatywa dla kredytów na wysokie kwoty. Zobacz, jak działa pożyczka pod zastaw samochodu.

Pożyczka pod zastaw auta – jakie dokumenty są potrzebne?

Tak jak w przypadku wszystkich pożyczek online, konieczne jest oczywiście posiadanie dowodu osobistego. Poza tym, skoro to pożyczka pod zastaw auta, trzeba przedstawić dokumenty pojazdu, czyli dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem technicznym. Należy także posiadać ważne ubezpieczenie OC. Jeśli chodzi o dodatkowe dokumenty, takie jak zaświadczenie o dochodach (bardzo często wymagane w przypadku chwilówek i pożyczek online), to w większości firm nie jest ono potrzebne – zabezpieczeniem przy tej pożyczce jest samochód. Resztę dokumentów klient dostaje już po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez pożyczkodawcę.

Pożyczka pod zastaw samochodu – jak wziąć?

Cały proces rozpoczyna się tak, jak wnioskowanie o zwykłą pożyczkę pozabankową. Należy wybrać odpowiednią firmę i złożyć wniosek przez stronę internetową. Robi się to poprzez wypełnienie formularza, podanie swoich danych i wysłanie wniosku. Pożyczkodawca rozpatruje wniosek i jeśli decyzja jest pozytywna, można przejść do dalszej części procesu. Klient dostaje od firmy standardowo umowę pożyczki oraz niezbędne w tym przypadku: umowę przewłaszczenia samochodu i pełnomocnictwo, które jest konieczne do wpisania firmy pożyczkowej jako współwłaściciela pojazdu.

Klient musi udać się z dokumentami do wydziału komunikacji i dopełnić formalności w ciągu 7 dni od zawarcia umowy pożyczki. Co to oznacza w praktyce? Pożyczkodawca staje się właścicielem pojazdu w 51%, ale zobowiązuje się przenieść własność pojazdu z powrotem na pożyczkobiorcę, kiedy ten spłaci zaciągnięte zobowiązanie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że klient może cały czas swobodnie korzystać z zastawionego samochodu.

Kwoty i koszty pożyczek pod zastaw auta

Samochód to dobre zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej, dlatego kwoty zobowiązań mogą być wyższe niż w przypadku zwykłych chwilówek czy pożyczek ratalnych. Wysokość pożyczki zależy w dużej mierze od wartości samochodu – większość firm udziela 60 czy 80% wartości samochodu. Jednak nie są to małe kwoty, ponieważ warunkiem jest, aby pojazd nie był starszy niż 8-10 lat. Pożyczka pod zastaw samochodu może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Warto jednak mieć na uwadze, że w większości przypadków koszty takich pożyczek są dość wysokie. Oczywiście ostateczna kwota to spłaty zależy od konkretnej firmy i warunków, jakie on oferuje, jednak należy się spodziewać, że przy pożyczce np. na 2 lub 3 lata, oddamy pożyczkodawcy w sumie dwa razy tyle, ile pożyczaliśmy. Nie wolno jednak zapominać o tym, że możliwość obracania uzyskaną dzięki pożyczce gotówką to też ogromna wartość. A wiele osób bierze takie pożyczki nie na bieżące potrzeby, ale aby finansować inwestycje. Np. ludzie, który używają samochodu do celów zarobkowych często pod pojazd biorą pożyczkę, dzięki której mogą np. samochód naprawić lub kupić drugie auto i poszerzyć swoją działalność. Kwota pożyczki pod zastaw samochodu jest często na tyle duża, że pozwala wykonać operacje mające na celu wygenerowanie zarobku.

Kto udziela pożyczek pod zastaw samochodu?

AutoKredytOK to sprawdzona firma która udziela pożyczek zarówno pod zastaw samochodu jak i pożyczek na samochód. Pożyczka ubezpieczona autem jest ciekawym rozwiązaniem dla osób potrzebujących większe kwoty – nawet do 100.000zł – rozłożone do 48 miesięcznych rat. Taka forma pożyczki sprawia, że można ją bezpiecznie i wygodnie spłacić.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...